I znów rok za nami...

Miniony rok akademicki 2018/2019 jak zawsze był dla Chóru okresem intensywnych występów dla naszej Uczelni. Rok Akademicki rozpoczęliśmy Inauguracją, podczas której oprócz hymnów wykonaliśmy szereg pieśni patriotycznych, uczestnicząc w memoriale przygotowanym przez prof. nadzw. Jerzego Jurkiewicza z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapewniliśmy także muzyczną oprawę Mszy Świętej Inaugurującej Rok Akademicki.

Podczas immatrykulacji poszczególnych wydziałów wykonywaliśmy hymny akademickie, które są nieodłącznym elementem wszystkich ważnych uczelnianych wydarzeń oraz występowaliśmy z krótkimi recitalami pieśni rozrywkowych, wśród których znalazły się aranże hitów takich zespołów jak Queen i The Beatles.

Stałym elementem naszej działalności jest koncert kolęd, który wykonujemy na opłatkowym spotkaniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawsze z wielką radością śpiewamy dla władz, gości i pracowników naszej Alma Mater tradycyjne polskie kolędy, którymi staramy się  wprowadzić naszych słuchaczy w szczególny nastrój zbliżających się świąt.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim semestrze zapewnialiśmy także muzyczną oprawę wielu dyplomatoriów, muzycznie towarzysząc studentom naszego Uniwersytetu w tych najważniejszych dla nich chwilach.

Dla Chóru punktem kulminacyjnym roku był jednak jubileuszowy koncert z okazji dziesięciolecia pracy naszego Dyrygenta – Daniela Synowca na WUM. Podczas uroczystości zabrzmiały utwory naszych ulubionych kompozytorów: Javiera Busto, Knuta Nystedta, Johna Tavenera i wielu innych.

fot. Michał Teperek